SLIDE1

5 Şubat 2016 Cuma

Sivilceli Ciltler İçin Tavsiyeler!


Herkese merhaba! Faydalı olacağını düşündüğüm ve benim de uygulayıp sonuç aldığım bir yazı paylaşacağım bugün. Hepimiz ya da birçoğumuz sivilce problemleri yaşıyor. Bu sık sık olmasa da yediğimiz abur-cuburlardan veyahut stres,ergenlik sivilcesi gibi nedenlerden ortaya çıkıyor. Eğer bundan rahatsızlık duyuyor iseniz bu yazıyı okumanızda fayda var. Ben de sivilce problemi yaşıyorum,tabi abartmayayım ne sivilce problemleri var benimkinin yanında. Fakat ben yine de rahatsızlık duyuyorum işte. Sivilcelerim şu anda gözle görülür şekilde azaldı. Bunun nasıl olduğunu anlatacağım sizlere. Sivilcelerden kökten kurtulamıyorsunuz ama onları geçici bir süreliğine azaltabilirsiniz.
  1. Bir pamuğa bir miktar limon damlatın. Ve bunu her gün yüzünüze sürün. Merak etmeyin herhangi bir zarar vermez yüzünüze. Yüzünüzü yakması doğaldır sonuçta limon yani. Çok hassas bir cildiniz varsa kullanmanızı önermem ama. Bunu akşamları uygulayın ve bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda yüzünüzü bol suyla yıkayın.
  2. Yüzünüze her gün bebek pudrası sürün. Bu çok etkili bir yöntem değil ama sivilcelerinizi kurutmaya yardımcı oluyor ve yüzünüz yumuşacık oluyor.
  3. Sivilcelerinizin olduğu yere diş macunu sürün. Bunu yeni keşfettim ve deneme imkanı buldum. Sivilceleriniz gözle görülür bir biçimde azalıyor. Diş macununu kesinlikle bütün yüzünüze sürmemelisiniz! Sadece sivilcenizin olduğu yere çok azıcık uygulayın. Akşamları uygulayın ve sabah kalkınca yüzünüzü bol suyla yıkayın. Hassas ve kuru bir cilde sahipseniz bunu kesinlikle uygulamayın!
  4. Doğal yöntemlerin yanı sıra ben Neutrogena'nın Sivilce Karşıtı Jeli'ni,Garnier'ın 3'ü Bir Arada ve Essence Sivilce Karşıtı Pudralı Tonik'ini kullandım. Aralarında en memnun kaldığım Essence oldu. İçinde pudra olduğu için sivilcelerinizi azaltmak daha kolay oluyor. Ve tek işe yarayanı buydu aralarından. 14 TL,fiyatı da gayet uygun.
Bunların yanı sıra sivilcelerinizin çoğalmaması için dikkat etmeniz gerekenler vardır.
  1. Abur cubur,Fast Food,çekirdek gibi yağlı ve zararlı ürünleri yemekten kaçınmalıyız.
  2. Makyajımızı,özellikle yüz makyajımızı her akşam yatmadan önce düzenli olarak temizlemeliyiz. Ve unutmayın su,makyajı tamamen yüzünüzden arındırmaz.
  3. Yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın!
  4. Stresten kaçının. Stres bütün hastalıkların anası olduğu gibi sivilcelere de zemin hazırlar.
  5. Sivilcenizi sıkmayın ve koparmayın. Bu,sivilce izi kalmasını ve sivilcelerin çoğalmasını sağlar. Kendi haline bırakın.
  6. Sivilce kremleri kullanmadan önce bir dermatologa danışın.
Ergenliğimin başladığı andan itibaren sivilce problemi yaşadığım için bunlar kendi denediğim ve başarılı olduğum yöntemler. Şu an yüzümün eski halinden eser yok. Çok problemli bir cildiniz yoksa bu yöntemler işe yarayacaktır. Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder