SLIDE1

13 Şubat 2016 Cumartesi

Sevgililer Günü Mü? Saplık Günü Mü?Herkese selaaam! Bildiğiniz üzere bugün sevgililer günü ve eminim ki saplar olarak bu günden topluca nefret ediyoruz :) Ama şimdi hakkını da yememek lazım,bütün indirimler bize yarıyor. Bugün bambaşka bir yazı yayınlayacağım. Saplığın ne kadar güzel bir duygu olduğunu anlatacağım. Umarım keyifle okursunuz :)

Bazen yalnız kalmak güzeldir.
Bazen insan yalnız kalmak ister. İnsanlardan uzaklaşmayı,sakin kafayla oturmayı,düşünmeyi. Ya da artık sıkıntıları düşünmemek,takmamak ister ve kafasını boşaltır. Lakin bir sevgiliniz varsa ister istemez küçük tartışmalar olacaktır ve bu da bütün sinir sistemini çökeltir. Oysa sevgiliniz yok,kavgalar yok,kıskançlıklar yok,ne kadar güzel bir hayat.

Alıcı değil,bakıcı gözüyle bakmak.
İstediğiniz çocuğu,hiç umut etmeden ve bir beklenti içinde olmadan kesebilirsiniz. Sonuçta alıcı değil bakıcıyız :)


Bağımsızlık rüzgarları eserken dalgalanan sap misali.
Özetlemek gerekirse "O eteğin yarısı nerede?","O şortla dışarı çıkabileceğini mi sanıyorsun?","Kız kıza ne işiniz var orada,hayır gidemezsin." gibi öküzvari ve aşırı korumacı sözler yok. Onu giy,bunu giy,kim karışır?


Vıcık vıcık hallere hayır!
Aşk böcekleri gibi ortada dolanmak,"Aşkım,kuşum,birtanem." gibi yapışkan bir şekilde hitap etmek,tek bir vücut gibi gezmek bence hiç de kıskanılacak bir durum değil.
 
Bekarlık sultanlıktır.
Son madde kesinlikle bu olmalı. Bekarlık sultanlıktır. Bekarlık her şeydir :) Ayrıca şunu da unutmamak lazım önümüze daha neleeer çıkacak. Neden 1-2 ay kalacak birini hayatımıza alalım ki? Hem sevgililer gününde hediye alma zorunluluğu yok,ayrılık sonrası depresyon yok ve kendi açımdan söylüyorum daha erken. Liseye daha yeni başladım ve ilk yıldan sevgili yapmak saçma olur. Gerçekten beni sevecek biri çıkacak,şimdi olmayabilir ama sonra elbette çıkacak. Bu nedenle saplığı seviyorum. Seveceğim dee :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder