SLIDE1

29 Ocak 2016 Cuma

Müzik Tavsiyeleri!


Dinlemeye doyamadığım,her fırsatta dinlediğim ve farklı dillerde olan bir şarkı listesi hazırladım sizler için. Müzik zevkinize uyar mı bilmiyorum fakat bunlar benim incilerim. Umarım sizin de beğeneceğiniz bir liste olmuştur. Lafı uzatmadan listeye başlayalım!

  • Sertab Erener - Söz Bitti


Bu şarkı beni etkileyen nadir şarkılardandır. Sertab Erener zaten harika bir sanatçı,kendisine ve şarkılarına hayran olmamak elde değil.
  • iKON - Apology

 
iKON grubunu duymuştum ancak fanı değildim. Fakat bu şarkıdan sonra kendi kendime kızdım neden önceden dinlemedin diye. Bilerek türkçe altyazılısını koydum çünkü gerçekten sözlerini okumanızı tavsiye ediyorum.
  • The Cardigans - Lovefool

90'lı yıllara gidelim! Lovefool şarkısı gerçekten severek dinlediğim bir şarkıdır. Dinlemeyi de geçtim sürekli olarak söylediğim bir şarkıdır. Bir şans verin derim.
  • Girl's Day - Expectation

 
Bu şarkıya ayrı bir sempatim var nedenini ben de bilmiyorum. Dinlemeyi çok seviyorum. Beceremediğim halde dans etmeye çalışmam da cabası :)
  • Diplo ft. CL - Revolution


CL versiyonunu,şarkının orjinalinden daha çok seviyorum. Hatta orjinalindeki kadın ile değil de CL ile kayıt etseymiş Diplo,şarkı daha ünlü olabilirmiş. Tabi şarkının ününe bir şey demiyorum bu da benim görüşüm :)
  • Beyonce - Broken-Hearted Girl

Depresyonlarımın vazgeçilmezi diyebileceğim bir şarkı. Bu şarkıya b-a-y-ı-l-ı-y-o-r-u-m! Beyonce, zaten benim gözümde bir kraliçe,bir de şarkıları eklenince hayranlığım artıyor.
  • 4MINUTE - Love Tension

Sıklıkla Japonca dinlemem fakat dinlediklerim arasında en sevdiğim bu. Bazı K-POP grupları Japonca şarkıları seslendirme de oldukça başarılı. Grubu sevdiğim kadar bu şarkılarına da hastayım :)
  • Şebnem Ferah - Yalnız


Şebnem Ferah benim için Türkçe Rock'ın kraliçesi. En sevdiğim Türk sanatçı şüphesiz o. Bu şarkısı da müthiş. Gerek sözleri olsun,gerek Şebnem'in sesi,bütünüyle muhteşem bir şarkı.

-Listeden bağımsız olarak bir cover paylaşmak istiyorum. Kim bilebilirdi ki bir Koreli bizim şarkımızı bu kadar akıcı ve mükemmel söyleyebilirdi ki? Ailee bunu yaptı. 2013 yılında Music Bank İstanbul konserinde hayranlarına sürpriz yapan sanatçı herkesi şaşırtmış. Her dinlediğimde tüylerim diken diken oluyor.
  • Ailee - Üsküdar'a Gider İken

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder