SLIDE1

23 Ocak 2016 Cumartesi

15 Tatilde Sıkıntıdan Patlamamak İçin Tavsiyeler!

Uzun bir aradan sonra tekrardan yazma kararı aldım.Neden içimde saklayayım ki? Düşündüklerimi,hissettiklerimi saklarsam ne anlamı kalır ki doğruluğunun? Ya da mantığının. Bu nedenle yazmaya tam gaz devam edeceğim.
Bugünkü konumuz yarıyıl tatili olabilir bence. Hepimizin heyecanla beklediği o tatil. Karneleriniz nasıl geldi bilmiyorum ama umarım herkes çalıştığı kadarını almıştır. 4 ayın sonunda artık bir tatili hak ettik bence. Soğuk ve çetin bir tatil geçecek gibi görünüyor. İstanbul'un bazı kesimlerinde aralıklarla kar yağışı başladı. Ve tabiri caizse kıçımız dondu. Yine de benim tatil tavsiyem bol bol gezin. Arkadaşlarınızla vakit geçirin ve kesinlikle kendinize vakit ayırmayı unutmayın. Bence bugünkü yazımız bir tatil tavsiyeleri olsun,ne dersiniz? O zaman bir listeyle başlıyoruuum!


  1. Evde tıkılıp kalmayın! Bu yapacağınız en büyük hata olur. Neden dışarı çıkıp arkadaşlarınızla vakit geçirmek varken eve tıkılıp kalasınız ki? Havalar güzel olmasa bile bu size engel olmasın. Eğlenin!
  2. Kendinize zaman ayırın. Mesela bakım yapabilirsiniz. Tırnaklarınızla uğraşın,yüzünüzle uğraşın. Bildiğiniz gibi nail art bu son zamanlarda çok ünlü oldu. Benimde severek takip ettiğim bir trend. Biraz araştırma yaparak sizde nail arta başlayabilirsiniz. Ya da birtakım makyaj bloglarını,youtuberleri takip ederek ünlülerin makyajlarını deneyebilirsiniz. Bu sıkıldığım zaman yaptığım aktivitelerdendir ve bence oldukça eğlenceli :)
  3. Kitap okuyun. Karlı bir tatil gününde elinize kitabınızı,yanınıza da kahvenizi alarak okuma vakti yapmak harika olur! Renkli ayraçlar ve fosforlu kalemler alarak nerede kaldığınızı ve hoşunuza giden metinleri çizebilirsiniz. Bunun için bir liste yapabilirsiniz. Ben çoktan yaptım bile! Uymasanız vile planlı olmak güzel bir duygu bence.
  4. Film ve dizi izleyin. Ben Kore dizilerini çok seviyorum ve her fırsatta izliyorum. Sizde yabancı,yerli ya da dediğim gibi K-DRAMA adı verilen Kore dizilerine başlayabilirsiniz. İddia ediyorum, kesinlikle bizim birçok absürt dizilerimize on basacak yapımlar var! Bunun içinde bir araştırmayla liste yapabilirsiniz.
  5. Spor yapın. Bunun için illa ki spor salonlarına gitmeye ihtiyacınız yok. Google Play Store'da bir uygulama var,adı "Woman Workout". Türkçe dil seçeneği var ve gösterdikleri hareketler zor değil,oldukça da etkili. Bunun yerine havanın çok soğuk ve karlı olmadığı günlerde koşu ya da yürüyüş yapabilirsiniz. Bunu yaparken yanınıza birini almanızı ve kulaklıklarınızı unutmamanızı tavsiye ediyorum :)
  6. Kendinize bir blog açın. Bu adımı kesinlikle uygulamalısınız. Uğraştığınız alan ile ilgili ya da düşüncelerinizi dile getirmek için bir blog edinebilirsiniz. Tasarımı ile uğraşarak zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda blog yazmak çok keyifli bir iştir. Okuyanınız olması şart değil. O blog sizin arkadaşınız olur. 
  7. Günlük tutun. Bu adım sadece tatil için değil,normal yaşantınızda da uygulamanız gereken bir adım. Her gün yazmanız gerekmez, genellikle kendinizi kötü hissettiğinizde ya da önemli olaylar olduğunda ve bunu paylaşma ihtiyacı duyduğunuzda yazabilirsiniz.
  8. Ve son adım çok faydalı bir seçenek. Tabiki ders çalışmak! Eğer karnenizde zayıf getirdiğiniz bir ders varsa bunun üstüne çalışarak ikinci dönemde düzeltebilirsiniz. Çoğunluğumuzun yapmadığı ama kesinlikle yapması gereken bir adım. En önemlisi bu!

Tavsiyelerim bu kadar. Ben bunları uygulamayı düşünüyorum ve genellikle her tatil döneminde de uygularım. Size de tavsiye ediyorum. Son kez söylüyorum kendinizi eve kapatmayın. Ve ders çalışmayı unutmayın. Eğlenmeyi de :) İyi tatiller dilerim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder